Nasz absolwent konsulem RP

Miło nam poinformować, że Łukasz Winny – absolwent naszej szkoły - z dniem 2 września bieżącego roku objął funkcję konsula akredytowanego Rzeczpospolitej Polskiej na Ukrainie.  Swoją misję dyplomatyczną rozpoczął w Odessie.

Łukasz w latach 2005 – 2008 był uczniem naszego gimnazjum, a w latach 2008- 2011 uczęszczał do klasy prawniczej I Liceum Ogólnokształcącego. W trakcie nauki reprezentował szkołę w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych min. zdobywając  4 tytuły laureata  i 2 tytuły finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.  Jego sukcesy zostały nagrodzone licznymi stypendiami, np. Ministra Edukacji Narodowej (dwukrotnie), stypendium Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Gliwice czy stypendium im. Lesława A. Pagi.

Łukaszowi Winnemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.