NASZ UCZEŃ DRUGI W POLSCE!

Właśnie dobiegła końca trzecia edycja konkursu „Olimpiada Solidarności”. Uczeń klasy Matury Międzynarodowej Piotr Drzewiecki wraz z dwójką uczniów z I Liceum w Pszczynie zajęli 2 miejsce. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 4000 uczniów z liceów i techników z całej Polski. W ostatniej rundzie konkursu uczestnicy musieli przygotować film na podany temat oraz wykazać się wiedzą na temat schyłkowych lat PRL-u. „To niezwykły konkurs, wymaga od ucznia nie tylko wiedzy, ale i zdolności do pracy w grupie – zwłaszcza z osobami, których się wcześniej nie znało” – mówi Piotr Drzewiecki. Przewodniczącym jury konkursowego był prof. Jerzy Eisler, wybitny peerelista. Nagrodą w konkursie jest stypendium na kwotę 2000 złotych oraz talon na 8 publikacji IPN-u. Dr Wojciech Dutka (nauczyciel historii) przygotował Piotrka do Olimpiady.

Film zrealizowany przy wsparciu uczniów naszej szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=sFjHGuCk4rA

II_DSC_8894-13 IV_DSC_9056-88 IV_DSC_9056-185