Nasze liceum na debacie oksfordzkiej w Sejmie Śląskim

W piątek, 29 października, szkolna drużyna w składzie Natalia Literacka kl. 3de, Agata Szuścik kl. 2c, Filip Kleibert kl. 3eg i Szymon Wróbel kl. 2c wzięła udział w debacie oksfordzkiej pt „ Porozmawiajmy o transformacji regionu”. Temat bardzo obszerny, podzielony na 5 obszarów, z którymi nasza drużyna świetnie sobie poradziła. W ostatecznej rozgrywce zajęliśmy wysokie 3-cie miejsce, ustępując  IV LO z Katowic i Liceum Salezjańskiemu ze Świętochłowic. Tym razem byli lepsi, ale już przy najbliższej okazji szykujemy się na rewanż. Dodać chcemy, że debata odbyła się w przepięknej sali plenarnej Sejmu Śląskiego, była profesjonalnie przygotowana i oceniana. Całości można wysłuchać w podcastach Polskiego Radia Katowice. Załączamy zdjęcia oraz link do filmu, który w telegraficznym skrócie pokazuje przebieg debaty i dyskusje kuluarowe.

Dodać tu należy, że dzielnie wspierała nas publiczność w osobach Zosi Smołki,Igi Śmietańskiej, Idy Durbacz i Szymona Łosia. Opiekunem merytorycznym była p. Barbara Białowąs