NATALIA MICHALSKA FINALISTKĄ XLVIII OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Podczas zawodów centralnych rozgrywanych w Konstancinie w dniu 12 kwietnia 2018 roku nasza uczennica Natalia Michalska z klasy III B LO uzyskała tytuł finalistki XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Rozpoznawalny styl literacki nagradzanej już w innych ogólnopolskich konkursach uczestniczki olimpiady, połączony z jej humanistyczną erudycją, przełożył się na spodziewany sukces. Godna podziwu determinacja Natalii została ukoronowana tytułem, który w naszej ściśle sprofilowanej szkole pojawił się drugi rok z rzędu. Wyczyn naukowy uczennicy klasy matematyczno-przyrodniczej zasługuje tym samym na szczególne uznanie, dając jej 100% z matury rozszerzonej z j. polskiego, a naszej szkole cenne punkty do kolejnej edycji rankingu "Perspektyw". Natalii życzymy powodzenia na maturze z innych przedmiotów!

Promotorem naukowym finalistki był dr Tomasz Pyzik.

Gratulujemy!