Naucz się programować w naszej szkole i wygraj staż w Emphie Solutions!

Zajęcia z programowania w naszej szkole!

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w porozumieniu z firmą Emphie Solutions z Gliwic uruchamia bezpłatny kurs programowania dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.  Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki oraz czwartki o godzinie 17:00. Pierwsze spotkania zaplanowano na 10 i 13 października.

Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne przeznaczone dla wszystkich chętnych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego. Warsztaty rozpoczną się 10 października 2022 i będą przebiegały w formule 2 miesięcy wspólnych zajęć w szkole (8 spotkań) + 2 miesięcy na samodzielne wykonanie projektu.

Zajęcia mogą stanowić pierwszy krok w stronę atrakcyjnego zawodu – software developera. Przez cały okres trwania warsztatów uczniowie będą pod opieką programistów Emphie Solutions.

Dla uczestników kursu zostanie przygotowana specjalna platforma, za pomocą której będą mogli pozyskiwać materiały oraz kontaktować się z prowadzącymi. Po zakończeniu dwumiesięcznego okresu wspólnej pracy w szkole, uczniowie otrzymają do realizacji indywidualny projekt. Najlepsi otrzymają propozycję odbycia płatnego stażu w firmie Emphie Solutions.

Zakres zajęć:

• Poznanie podstaw technologii HTML, CSS, JS i Svelte
  • Zapoznanie się ze specjalistycznym językiem
  • Samodzielna realizacja jednego z wybranych projektów
  • Ćwiczenia do wykonania pomiędzy warsztatami
  • Nauka wyszukiwania potrzebnych informacji
  • Zapoznanie z system zarządzania wersjami (git) oraz narzędzia terminal bash
  • Wsparcie merytoryczne (także w trakcie realizacji samodzielnego projektu)

Zajęcia prowadzone będą przez Cezarego Michalaka i Mateusza Zdrzałka, aktywnych zawodowo programistów  i pasjonatów technologii, którzy programowania uczą na co dzień także w centrum edukacyjnym „Chatka”.

Obaj są pracownikami firmy Emphie Solutions, gliwickiego software house’u obecnie współpracującego z klientami z Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie emphie.com

Dodatkowe informacje

• Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki* i czwartki o godzinie 17:00, a ich czas trwania będzie wynosić od 90 do 120 minut
  • Zajęcia będą prowadzone w sali komputerowej z wykorzystaniem szkolnego sprzętu. Dopuszczalna jest praca uczniów na własnych laptopach
  • Całość materiałów dydaktycznych przygotowanych przez prowadzących zajęcia zostanie udostępniona uczniom
  • Chętni do udziału w zajęciach uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy (poniedziałkową i czwartkową). Podział zostanie dokonany pod kątem już posiadanych umiejętności programowania, a w drugiej kolejności preferencji terminu
  • Uczniowie, których projekty zostaną ocenione najwyżej, otrzymają propozycję stażu w Emphie Solutions, gdzie zostaną objęci programem stażu firmy. Staż - według preferencji nagrodzonych uczniów - będzie mógł być realizowany w okresie wakacyjnym lub po zakończeniu edukacji szkolnej
  • Każdy uczestnik na koniec warsztatów otrzyma dyplom ukończenia kursu
  • Oferta dodatkowych zajęć z programowania skierowana jest wyłącznie
    do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego
    im. E. Dembowskiego

* grupa poniedziałkowa zostanie uruchomiona przy zapisie większej liczby osób
Na zajęcia można zapisać się mailowo na botorowski@lo1.gliwice.pl oraz bezpośrednio u P. Bartosza Otorowskiego do 7 października.