NOC NAUKOWCÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 8/10/2016 ZAPRASZAMY UCZNIÓW I LO

Politechnika Śląska po raz jedenasty organizuje Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Tegoroczne przedsięwzięcie odbędzie się w sobotę 8 października na terenie kampusu uczelni w Gliwicach od godziny 15:00 do 22:00.

Czy gwoździa można przybić bananem? Jak roboty widzą nasz świat? Czy widzimy piąty wymiar?

Naukowcem może zostać każdy! Wystarczy tylko ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów. Będzie się można o tym przekonać już 8 października podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, organizowanej w Gliwicach. Noc Naukowców to przede wszystkim niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, spotkania z naukowcami oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Tegoroczna edycja to rekordowo ponad 300 wydarzeń przygotowanych przez naukowców Politechniki Śląskiej. Impreza pod patronatem gliwickiej uczelni kontynuuje tradycje poprzednich odsłon wydarzenia i jak co roku przyciąga programem, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Na uczestników czekają pokazy multimedialne, laboratoria i wykłady z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, fizyki, informatyki, robotyki, języków obcych, kultury, literatury i sztuki, matematyki i życia codziennego. Na stronie www.nocnaukowcow.com.pl każdy może skomponować własną przygodę z nauką, dobierając wydarzenia pod kątem indywidualnych zainteresowań i miejsca zamieszkania.

Program Nocy Naukowców 2016

Więcej informacji na:

http://nocnaukowcow.polsl.pl/aktualnosci/0/0/1

http://nocnaukowcow.polsl.pl/files/zalaczniki/2016/09/20/1473073530/1474375876.pdf