NOWA PRACOWNIA-LABORATORIUM CHEMICZNE Z DYGESTORIUM

Dzięki staraniom nauczycieli chemii pani prof. Katarzyny Czapli oraz pana profesora Michała Kwiatkowskiego, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 10 w Gliwicach powstała trzecia pracownia chemiczna. Wyposażona ona jest w nowoczesne dygestorium, które zapobiega wydostawaniu się do atmosfery laboratorium szkodliwych substancji a także zapewnia ochronę przed ewentualnymi pożarami i eksplozjami. Nie tylko grupy (10-12 osobowe) klas przyrodniczych liceum czy programu Matury Międzynarodowej, ale uczniowie już pierwszych klas gimnazjum mają do niej pełny dostęp. Chociaż fartuchy laboratoryjne wciąż za duże, zobaczcie Państwo wyniki poczynań gimnazjalistów w laboratorium!

Uczniowie rejestrują swoją pierwszą przygodę z chemią na Facebook’u:

MYP ZSO 10 Gliwice Chemistry FunPage

https://www.facebook.com/myp.zso10.chemistry.funpage/?fref=photo

Zachęcamy do obejrzenia wspaniałych filmików z doświadczeń, towarzyszących im opisów i refleksji oraz polubienia strony.

Wychowankiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 10 w Gliwicach (zarówno Gimnazjum jak i Liceum) jest Michał Gala, najlepszy chemik wśród polskich licealistów (laureat 1 miejsca 61 Olimpiady Chemicznej oraz Srebrny Medalista 47. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Baku). Michał uczęszcza do 3 klasy I LO programu Matury Międzynarodowej.

Zdjęcie MYP Zdjęcie MYP1 Zdjęcie MYP2 Zdjęcie MYP3 Zdjęcie MYP4 Zdjęcie MYP5 Zdjęcie MYP6