Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

Miło nam poinformować, że w dniu  2 grudnia 2017 r. nasza szkoła była organizatorem etapu okręgowego (wojewódzkiego) V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy                 o Prawach Człowieka  w Świecie Współczesnym. W  zmaganiach olimpijskich uczestniczyli zakwalifikowani w etapie szkolnym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. W dwuetapowych zawodach walczyli oni o awans do etapu centralnego, który odbędzie się 17 lutego w Białymstoku.

Laureatami etapu okręgowego zostali :

1. Natalia Golombek – I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne Edwarda Dembowskiego  w Gliwicach
  2. Magdalena Makuła - I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach
  3. Piotr Orłowski – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie
  4. Tomasz Rojszczyk - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie
  5. Piotr Mendel – III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Nagrody dla laureatów w postaci: wyjazdu studyjnego do Brukseli ( za I miejsce), wyjazdu do Parlamentu RP oraz książki, ufundowali: europoseł -  Jan Olbrycht, Pani Poseł Krystyna Szumilas oraz Pani Poseł Marta Golbik. Nagrody wręczyła Pani Poseł Krystyna Szumilas.

Laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

etap okręgowy OWoPCwŚW Nat GOLOMBEK 2.12.2017 Natalia GOLOMBEK