Pierwsza edycja konkursu „Poznaj Polskę”

W dniu 29 maja w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu „Poznaj Polskę” pod tytułem „Wody śródlądowe Polski” pod patronatem miesięczników „Poznaj swój kraj” i „Poznaj Świat”. W konkursie brały udział szkoły z Gliwic, Katowic, Bytomia, Mysłowic, Mikołowa oraz Ornontowic. Nasi uczniowie: Jędrzej Bogusz (kl. IIA) i Anna Capińska (kl. I A) zajęli kolejno I i II miejsce, Klaudia Kastelik (II LO im. Rotmistrza Pileckiego w Mikołowie) uzyskała miejsce III. Nagroda specjalna, za znalezienie największej ilości rzek w tekście, przypadła Roksanie Czerybie (VII LO w Gliwicach). Podczas sprawdzania wyników uczniów miała miejsce prelekcja Mateusza Matuszczaka i Lucka Sajkowskiego, absolwenta naszej szkoły, pod tytułem „Tanie Podróżowanie”. Zachęcili oni młodzież biorącą udział w konkursie do zwiedzania świata poprzez opowieści o swoich przygodach oraz przedstawili różne nowe formy podróżowania, takie jak między innymi couchsurfing. Głos zabrał również redaktor naczelny magazynu „Poznaj swój kraj” - pan Paweł Cukrowski, który zaproponował rozpoczęcie takich podróży od poznania Polski. Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez czasopisma „Poznaj swój kraj”, „Poznaj Świat” oraz „Orange”.