Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu szkolnego “Puzzle Calendar with Mathigon”

W dniach 1-22 grudnia uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami publikowanymi na stronie mathigon.org/puzzles. Każdego dnia do rozwiązania mieli jedno zadanie z różnych działów matematyki. Biegłością w rozwiązywaniu, jak również wytrwałością w przesyłaniu rozwiązań wykazali się najlepiej uczniowie Albert Kęska i Paweł Rakus. Drugie miejsce zajął Mariusz Junak. Cała trójka poradziła sobie z każdym zadaniem z tegorocznej edycji. Trzecie miejsce przyznano Magdalenie Iwańskiej, Tymonowi Andrzejewskiemu oraz Julii Kowalskiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, zachęcamy do zapoznania się z zadaniami i podjęcia wyzwania w przyszłym roku szkolnym!

W imieniu zespołu matematyków
Anita Jarominek i Barbara Przebieracz