PREZENTACJA INNOWACYJNYCH POMYSŁÓW UCZNIÓW KLASY POLITECHNICZNEJ ‘SENT Technology’

Na uroczystość wręczenia nagród IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@tando (14 kwietnia 2016r.), w czasie której nasza Szkoła zajęła I miejsce i tytuł MISTRZA MATEMATYKI, została zaproszona inna grupa młodzieży z I LO z Gliwic ‘SENT Technology’, w składzie: Marek Pikuła, Michał Biały, Krzysztof Machura, Maciej Ziaja oraz Anna Capińska – klasa III A politechniczna. Zaprezentowali swoją dotychczasową działalność oraz aktualnie realizowane projekty, między innymi projekt budżetowej drukarki 3D, który został zakwalifikowany do regionalnego etapu konkursu młodych naukowców E(x)plory, oraz precyzyjnego dalmierza ultradźwiękowego. Opowiadali również o potencjalnych zastosowaniach druku 3D w codziennym życiu oraz w edukacji.
Jesteśmy dumni zarówno z Mistrzów Matematyki (Maciej Janus, Jakub Wiaterek, Szymon Gorczyca) jak i potencjału innowacyjnego uczniów ‘Sent Technology’. Na koniec swojej prezentacji nasi licealiści zgodnie podkreślili, że ich sukcesy zbudowane są na wiedzy i doświadczeniach zdobytych w I Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach i inspiracji jej wspaniałych nauczycieli. Uczniów przygotowali pani profesor Halina Husak i pan profesor Zbigniew Gawron.

image001 image002

image003 image004