Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy z dziećmi

Na zakończenie pracy Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie: Julia Krząkała, Martyna Strzezik, Zofia Bochenek, Weronika Czopek, Julia Parkolap, Tomasz Tytoń, Rafał Górka, Kuba Forczek, Jakub Hajdukiewicz i Mikołaj Czarnecki spotkali się z dziećmi w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutyczne w dniu 13 czerwca. Wolontariusze zorganizowali zajęcia dla dzieci w wieku do 4 do 12 lat mieszkających w domu dziecka. Wspólnie z grupą dwudziestu ośmiu dzieci malowali, grali w gry planszowe i sprawnościowe, bawili się zgodnie z upodobaniami dzieci oraz śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary. Dla dzieci było to bardzo ważne i miłe spotkanie. Wolontariusze okazali dzieciom akceptację, życzliwość, delikatność i troskliwość. Dzieci odwzajemniły nam radość i szczęście. Zostaliśmy zaproszeni na następne spotkania i jesteśmy umówieni na wrzesień.

Wszystkim Wolontariuszom, którzy w tym roku szkolnym podejmowali się pracy na rzecz innych ludzi bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim Państwu, którzy wspierali nasze działania.
Życzymy pięknego lata i radosnego odpoczynku.

W imieniu opiekuna SKW Pani Joanny Olesińskiej
Anna Romaniuk