Przesłanie nauczycieli strajkujących do uczniów i rodziców

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie przejawy wsparcia w tak trudnym dla nas wszystkich okresie. Prosimy o zrozumienie i chwilę wspólnej refleksji.

Strajk jest wynikiem wielomiesięcznych starań, które miały na celu powstrzymanie negatywnych skutków reformy, w tym zmian programowych, przerostu biurokracji, podwójnego rocznika klas pierwszych.

Nasz sprzeciw zaczął się tak naprawdę już w 2016 roku, kiedy nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w ogólnopolskim proteście przeciw likwidacji gimnazjów i reorganizacji sieci szkół – „Nie dla chaosu w szkole”.

W kolejnych latach kontynuowaliśmy akcje protestacyjne – głównie w dni wolne od pracy. W obecnej sytuacji żądania płacowe są jednym z postulatów.

Oczekujemy reakcji na nasze stanowisko przedstawione już 18 grudnia 2018 roku.

Liczymy na to, że cała nasza społeczność zacznie być traktowana poważnie.

Protestujący nauczyciele I LO

Dwujęzycznego im. E . Dembowskiego w Gliwicach