Relacja z rajdu na Halę Boraczą

W sobotę 8.06 odbył się rajd szkolnego kółka turystycznego. Wyruszyliśmy z Gliwic pociągiem o 7.20 i po 3 godzinach podróży byliśmy w Rajczy, stąd wiedzie żółty szlak na Halę Rysiankę. Wybraliśmy go, ale celem naszej wędrówki była inna hala – Hala Boracza.

Na samym początku zostaliśmy oczywiście zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się w górach. Trasa była bardzo malownicza z przepięknymi widokami na Worek Raczański,  Małą Fatrę, Pilsko i Tatry. Po około 3,5 godzinach marszu (z krótkimi przerwami), dotarliśmy do celu. W schronisku na Hali Boraczej mogliśmy troszeczkę dłużej odpocząć oraz posilić się tamtejszymi smakołykami. Po przerwie zaczęliśmy powolne schodzenie przez malownicze polanki Prusowa do Żabnicy, a potem Węgierskiej Górki i stamtąd już pociągiem wracaliśmy do Gliwic.

Wyjazd był bardzo udany, pogoda dopisała –  przez całą drogę towarzyszyło nam piękne słoneczko. Przeszliśmy ok. 22 km i zdobyliśmy 26 punktów GOT, ale co ważniejsze, miło spędziliśmy czas na łonie przyrody.