Relacja z wakacyjnych edycji Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej (lipiec, sierpień 2021)

Pomimo okresu wakacyjnego i intensywnych wyjazdów członków naszej Drużyny nie próżnowaliśmy. Biegi zdalne nie były organizowane, ale braliśmy aktywny (często zdalny) udział w Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Lipcowy bieg odbył się 31.07. Zawody rozegrane zostały w formacie sprzed pandemii - była wspólna rozgrzewka na polanie, wspólny start o godzinie 10:00 oraz oprawa spikerska, która dodawała skrzydeł, gdy chwilowo traciliśmy siły.
Na polanie pojawiło się 5 osób (na zdjęciu od lewej: Michał Dyło, Kajetan Skitał, Małgorzata Piekarz, Tobiasz Zalewski, Mikołaj Rojek).
Łącznie wystartowało 14 osób i warto dodać, że liczba okrążeń wykonana przez niektórych była imponująca: pani Konopka - 5 okrążeń,
pani Majewska i Filip Buława - 4 okrążenia,
pani Jarominek - 3 okrążenia.

W sierpniu, podobnie jak w lipcu, panowała przedpandemiczna pozytywna aura. Zawody odbyły się 21.08 i na polanie pojawiły się 4 osoby (na zdjęciu od lewej: Małgorzata Piekarz, Kamil Cygan, Anita Jarominek oraz nieobecny na zdjęciu Tobiasz Zalewski). Łącznie w zawodach wzięło udział 12 osób i również aż 4 osoby pokonały 3 okrążenia, a Filip Buława ponownie 4.

Brawo My! Widać, że coraz lepiej idą nam prowokacyjne zmagania i coraz więcej osób decyduje się na dłuższe dystanse.

Już wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego, a to oznacza nowe kalendarium biegów zdalnych organizowanych przez Drużynę Jedynki, wznowienie akcji motywowania innych szkół, a także wiele innych ciekawych wydarzeń i aktywności. Szczegóły już wkrótce!