Relacja ze spotkania Drużyny Jedynki z przedszkolakami

W środę 4 października 2023 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole grupę zerówkowiczów z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Gliwicach. Tego dnia dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na terenie naszej szkoły. Członkowie Drużyny Jedynki wraz z nauczycielami wychowania fizycznego i kapitanem drużyny panią Małgorzatą Piekarz mieli przyjemność zorganizowania i przeprowadzenia ćwiczeń i zabaw, starannie rozplanowanych i przygotowanych na to wydarzenie dla naszych małych gości przez uczennice klasy 2E- Zofię Kordiak oraz Martynę Krakowczyk.

Dzieci podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się jak ma wyglądać poprawna rozgrzewka oraz spróbować jej w praktyce. Po rozgrzewce grupa została podzielona na zespoły i rozpoczęła się rywalizacja sztafetowa. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia, które rozwijały ich zwinność, szybkość, kreatywność i umiejętność współpracy w zespole. Dzieci miały też okazję odpocząć i zagrać w gry lub samodzielnie wykonywać ćwiczenia z piłkami.

Na koniec uczestnicy zostali nagrodzeni małymi słodkościami za trud, który włożyli w ćwiczenia, a najlepsi zostali dodatkowo wyróżnieni.

Dzień ten z pewnością był dla naszych gości niezapomnianym przeżyciem, które dostarczyło przedszkolakom dużej liczby wrażeń i pozostawiło na ich twarzach uśmiech.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy ugościć Grupę Wisienek w naszej szkole, spędzić z nimi miły dzień, a także podzielić się z nimi udogodnieniami, które posiada nasze liceum. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli kontynuować tego rodzaju aktywność.

Dziękujemy również naszemu niezawodnemu zapleczu technicznemu: Patrycji Kagan za videorelację oraz Filipowi Szygule za fotoreportaż.