Rewizyta w Meppen

W dniach od 30 marca do 6 kwietnia 2019 r. czternastoosobowa grupa młodzieży naszej szkoły realizowała II etap projektu wymiany ze szkołą partnerską Gymnasium Marianum w Meppen/Niemcy.

W tym czasie uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć, jak wygląda życie codzienne naszych sąsiadów. Zwiedzili szkołę, wzięli udział w zajęciach zarówno lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych. Gospodarze zapewnili nam wiele niezapomnianych przeżyć.

Zwiedziliśmy wyspę Norderney na Morzu Północnym (jedną z Wysp Wschodniofryzyjskich). Następnego dnia odwiedziliśmy fabrykę ciastek i uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku słodkich specjałów.

Kolejny dzień wypełniła nam wizyta w mieście Münster, w tym fenomenalna gra w Escape Roomie.

Ciekawym punktem programu była wizyta w prywatnej stoczni w miejscowości Pappenburg, gdzie budowane są największe statki wycieczkowe.

Do refleksji i zadumy skłoniła nas wizyta w obozie koncentracyjnym Esterwegen.

Ostatniego dnia wspólnie z młodzieżą niemiecką uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych w miejscowości Lingen. Lista chętnych do wzięcia udziału w kolejnej wymianie jest otwarta.

Można się zapisywać u Pani Profesor Obermajer oraz u Pani Profesor Barcz. Naprawdę warto.

Projekt wymiany został  dofinansowany
przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.