Spotkanie klas prawniczych z konsulem RP Łukaszem Winnym, absolwentem naszej szkoły

W dniu 26 maja br. uczniowie klas IC i IICg z grup społeczno-językowych uczestniczyli w spotkaniu z attache konsularnym  RP  – panem Łukaszem Winnym.
Łukasz Winny jest absolwentem klasy prawniczej naszego liceum, wielokrotnym laureatem i finalistą olimpiad i konkursów przedmiotowych, stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Stypendium Lesława A. Pagi.
Obecnie pan Łukasz pełni funkcje attache konsularnego w ambasadzie Polski w Rejkiawiku w Islandii.
Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli okazję dowiedzieć się o pracy konsula w placówce dyplomatycznej, o zaletach i wadach tej pracy.
Pan Łukasz opowiedział o swojej ścieżce kariery i dotychczasowych doświadczeniach zawodowych.
Zachęcał do udziału  konkursach i olimpiadach, podkreślał jak ważne jest wyznaczanie sobie celów do realizacji marzeń.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy powodzenia w realizacji swoich planów i marzeń.