Studenci z Saarbrücken odwiedzili naszą szkołę

W czwartek, 18 maja, do naszej szkoły zawitała grupa studentów germanistyki wraz z opiekunem pania dr Elisabeth Venohr z  Saarbrücken / Niemcy z Uniwersität des Saarlandes. Po przywitaniu z uczniami klas drugich grupy dsd, pani Venohr przedstawiła nam Uniwersytet landu Saarland. Pani Karina Barcz objaśniła niemieckim studentom - przyszłym nauczycielom j. niemieckiego, polski system nauczania oraz szerzej opowiedziała o naszej szkole, a także odpowiedziała na nurtujące ich pytania. Po tym wstępie, w luźniejszej atmosferze i w mniejszych grupach studenci oraz nasi uczniowie zatopili się w rozmowie. Następnie goście zwiedzili naszą szkołę. Pozostałą część dnia goście z krainy Saary spędzili na zwiedzaniu Gliwic. Była to wyjątkowa okazja, aby informacje o sposobie nauczania, o studiach u naszych sąsiadów zza Odry, można było otrzymać tak bezpośrednio, w serdecznej rozmowie na żywo.