Sukces Adama i Jakuba w Olimpiadzie Wiedzy-Historycznej

W sobotę 4 stycznia bieżącego roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Uczestniczyło w nim 57 uczniów z województwa śląskiego i 1 z województwa świętokrzyskiego.

Nasze liceum reprezentowało sześcioro uczniów: Aleksandra Chciuk i Agnieszka Hrabak  z kl. IIID, Adam Kancy i Jakub Zieliński z kl. IIC - grupa prawnicza, Seweryn Górecki z kl. I IB oraz Witold Niegowski z kl. ICg - grupa prawnicza.

Adam  i Jakub uczestniczyli w finale etapu wojewódzkiego w/w olimpiady i w wyniku zaciętej rywalizacji Adam został laureatem II miejsca, a Jakub uplasował się na VI miejscu. Tym samym chłopcy znaleźli się w grupie 11 laureatów zakwalifikowanych do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Golubiu – Dobrzyniu.

Opiekunem naukowym uczniów jest pani prof. Dorota Majewska.
Uczniom serdecznie gratulujemy wysokich wyników oraz życzymy sukcesów w finałach tej i innych olimpiad.