Sukces naszych uczniów w konkursie E(X)PLORY

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 16.03.2018 uczniowie klasy IIB (klasa matematyczno – przyrodnicza) Paweł Kochany, Julia Opania, Weronika Moń i Jan Byrczek awansowali do finału konkursu dla Młodych Naukowców E(X)PLORY. Ich projekt „Otrzymywanie i sekwestracja CO2 w celu wykorzystania go do produkcji paliw syntetycznych” znalazł się na liście 8 najlepszych projektów wśród 31 zaprezentowanych tego dnia. Konkurs odbył się we Wrocławskim Parku Technologicznym, natomiast finał ogólnopolski odbędzie się w Gdyni w październiku.
Chcieliśmy również pogratulować udziału Jackowi Grzybowskiemu (kl. IIIA, klasa politechniczna), który zaprezentował swój projekt „Zastosowanie przekładni i przeciwwagi w konstrukcji robotycznego manipulatora” oraz Piotrowi Lazarkowi z Liceum Ogólnokształcącego Filomata, który również otrzymał akredytację do udziału w finale.
Konkurs E(X)PLORY daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Konkurs Naukowy E(x)plory składa się z trzech etapów: w pierwszym etapie Młodzi Naukowcy zgłaszają projekty za pośrednictwem formularza on-line. Najlepsze zgłoszone w tym etapie projekty przechodzą do etapu regionalnego. Młodzi Naukowcy prezentują wyniki swoich badań na Regionalnych Festiwalach Naukowych E(x)plory odbywających się w różnych miastach Polski. Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do ostatniego etapu. Finał konkursu odbywa się jesienią w ramach organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii wydarzenia - Gdynia E(x)plory Week. (http://www.explory.pl/informacje-o-konkursie,110)
Informacje o wydarzeniu: http://www.explory.pl/news/2018/3/znamy-finalistow-konkursu-naukowego-explory-we-wroclawiu,130