Sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Mathematiques sans frontieres"

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" mający charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Okazało się, że już po siedmiu latach liczba uczestników wzrosła do 2 745 klas, przy czym udział w zawodach wzięło ponad 27 tysięcy uczniów w wieku od 15-17 lat pochodzących z ponad 20 krajów. W kolejnych latach obserwowano wzrost liczby uczestników.
W XIV edycji Konkursu uczestniczyła młodzież z ponad 20 państw, w tym uczniowie z krajów Unii Europejskiej i krajów ubiegających się o przyjęcie do UE oraz młodzież z USA, Meksyku i Kanady.
Od 1993 roku Polska jest reprezentowana w Międzynarodowym Konkursie "Mathematiques sans frontieres".
W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 307 szkół (750 klas), czyli 19504 uczniów z Polski.
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I A liceum (klasa politechniczna) zajęli w konkursie I miejsce w Regionie Północno-Śląskim oraz II miejsce w województwie śląskim i jednocześnie 8 miejsce w Polsce.
Strona konkursu: http://www.mbg.uz.zgora.pl