Sukces w Olimpiadzie Solidarności

W dniach 16 i 17 grudnia 2020 r. w naszej szkole, w formie online, odbywał się etap centralny VII Ogólnopolskiego Konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady.

Był to etap drużynowy, którego uczestnicy zobowiązani byli nagrać film na jeden z  czterech podanych tematów, następnie go obronić oraz odpowiedzieć na pytania z zakresu historii najnowszej.

Województwo śląskie reprezentowali:

1. Jakub Błasik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie,
  2. Michał Kurcok z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach,
  3. Martyna Wysoczańska–Jankowicz z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Uczniowie nagrali film pt.” Marchewka i kij. Sposoby manipulowania opinią społeczną poprzez system kar i nagród w latach 1970 – 1990.”

Decyzją jury reprezentacja uczniów województwa śląskiego uzyskała tytuł finalisty konkursu.

Serdecznie gratulujemy.