Sukcesy naszych uczniów w VIII Wojewódzkim Konkursie Języków Romańskich

23 kwietnia 2018 r. w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej odbył się kolejny Wojewódzki Konkurs Języków Romańskich.

Celem konkursu było zachęcanie uczniów do doskonalenia znajomości języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oraz pogłębienie wiedzy o krajach, w których obowiązują wybrane przez ucznia języki obce.

Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Dykacz (j.francuski), Julia Opania (j.francuski), Magdalena Tabor (j.francuski), Agnieszka Hrabak (j.hiszpański), Wojciech Mościcki (j.hiszpański), Livio Badellino (j.włoski).

Weronika Dykacz zajęła 1 miejsce z języka francuskiego wśród licealistów,

Magdalena Tabor 2 miejsce wśród gimnazjalistów,

Livio Badellino zajął 1 miejsce z języka włoskiego w kategorii liceum.

Nasi uczniowie wygrali również w kwizie wiedzy o krajach romańskich.

Serdecznie gratulujemy!!!