Sukcesy uczniów w etapie okręgowym VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

W sobotę 31 stycznia bieżącego roku, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w  Katowicach, odbył się etap okręgowy VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Nasze liceum reprezentowało troje uczniów: Oliwia Nietopiel, Alicja Przypaśniak oraz Adam Kancy z kl. IIIC – grupa społeczno – językowa.

Z radością informujemy, że Oliwia Nietopiel i Adam Kancy zostali laureatami etapu okręgowego i tym samym zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego olimpiady. W zawodach centralnych województwo śląskie reprezentowane będzie przez czworo uczniów, w tym Oliwia i Adam.

Opiekunem naukowym uczniów jest pani prof. Dorota Majewska.

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników oraz życzymy sukcesów w finale.