Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym “Nabój”

W dniu 21 kwietnia odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Nabój. W konkursie startowały pięcioosobowe drużyny reprezentujące swoje szkoły z 12 krajów, w tym z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Rumunii, Estonii, Iranu i Etiopii. Podczas dwugodzinnych zawodów drużyny rywalizowały ze sobą rozwiązując jak największą ilość zadań. W kategorii Juniorów startowało łącznie 479 drużyn, zaś w kategorii Seniorów 468 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły, dwa w kategorii Juniorów (pierwsza i druga klasa liceum) oraz jeden w kategorii Seniorów (trzecia klasa liceum).

Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze.

Drużyna Juniorów w składzie:

Grzegorz Czech (1a), Andrzej Ajdukiewicz (1f), Jan Szaniewski (2a), Aleksandra Świtońska (2a), Joanna Wolińska (2a)

zajęła 33 miejsce w kraju oraz 72 w klasyfikacji międzynarodowej.

Drużyna Juniorów w składzie:

Karol Kapłanek (2e), Stefan Andraczek (2a), Adam Barchański (2a), Tymon Andrzejewski (1f), Maksymilian Wolnik (1a)

zajęła 34 miejsce w kraju oraz 77 w klasyfikacji międzynarodowej.

Drużyna seniorów w składzie:

Albert Kęska (3a), Kajetan Skitał (3a), Martyna Kupidłowska (3a), Agata Wójcik (3a), Jan Pisarek (3a)

Zajęła 34 miejsce w kraju oraz 90 w klasyfikacji międzynarodowej.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!