Targi multimedialne Media Tent

W piątek 19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszych na Śląsku plenerowych targach multimedialnych Media Tent organizowanych przez Śląską Sieć Metropolitalną. Wystąpili zarówno w roli zwiedzających, jak i wystawców. Spośród prezentowanych na targach najnowszych rozwiązań technologicznych największe wrażenie zrobiła przejażdżka na rollercoasterze w wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, oraz drukarki 3D - chcielibyśmy mieć jedną w szkole 🙂
Grupa uczniów z klasy IB, którzy już od ponad roku prowadzą miejsce spotkań młodych pasjonatów programowania Coder Dojo Gliwice na swoim stoisku uczyła rzesze gliwickich uczniów programowania obiektowego w środowisku Scratch, natomiast uczniowie klasy 3c gimnazjum, którzy do nauki wykorzystują nowoczesne technologie oraz prowadzą bloga e-klasa3c.blogspot.com prezentowali interaktywne narzędzia do nauki języków - tutaj ogromne emocje wywoływał teleturniej Kahoot - interatywna gra zespołowa z wykorzystaniem smartfonów. Media Tent 2014 zapewnił wszystkim moc wrażeń i pobudził wyobraźnię młodzieży pokazując praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej na przedmiotach ścisłych.
Link do artykułu wraz ze zdjęciami