Turniej Wiedzy o Górach

W dniu 30 maja 2017 r. odbył się pierwszy etap Turnieju Wiedzy o Górach, organizowanego po raz pierwszy w naszej szkole przez Oddział Międzyuczelniany PTTK w Gliwicach, wraz z nauczycielkami geografii, prof. Aleksandrą Staniek i Zofią Dembowską. Uczniowie zarówno gimnazjów jak i liceów zmierzyli się z zadaniami, dotyczącymi szeroko pojętych zagadnień dotyczących gór zarówno polskich, jak i zagranicznych. Konkurs cieszył się niezwykłym zainteresowaniem, skupiając uczniów z terenu całego województwa. Do finału, który odbędzie się w czwartek, 8 czerwca, zakwalifikowały się następujące drużyny:

Gimnazjum:
"BIESZCZADY" (Gimn. 3): Laura Adamczyk, Szymon Holajn, Tymoteusz Telinga
"KARAKORUM" (Gimn. 15): Maciej Gwadera, Miłosz Pajka, Łukasz Woźniak
"BESKID ŚLĄSKI" (Gimn. Górki Wielkie)   Jakub Krzempek
"APENINY" (Gimn. Filomata) Szymon Flank, Wiktor Kordala, Mateusz Sperczyński
"GÓRY ZŁOTE"    (Gimn. 14): Mikołaj Patraszewski, Orok Uman-Ntur, Tytus Tarczyński
"GÓRY SMOCZE" (Gimn. 14): Krzysztof Białas, Martyna Tomecka, Krzysztof Wilczewski

Liceum:
"MOKRY KOZUB" (LO 1): Jan Byrczek, Agata Piórkowska, Oskar Sosna
"SKRZYCZNE" (LO Filomata): Karolina Jałowiecka, Paulina Kalińska, Marta Popieluch
"OLYMPUS MONS" (LO 1): Szymon Gorczyca, Damian Kordek, Andrzej Zięba
"DURNY SZCZYT" (LO 1): Zofia Biegun, Piotr Smolnik, Anna Tomaka
"HOWERLA" (LO 1): Antoni Awramienko, Robert Mordal
"FUJI" (LO 5): Marek Kawalski, Michał Spinczyk, Rafał Wyrobek

01 TWoG - eliminacje 19 TWoG - eliminacje 29 TWoG - eliminacje 30 TWoG - eliminacje 32 TWoG - eliminacje 49 TWoG - eliminacje