TYTUŁ LAUREATA I WYRÓŻNIENIA W XIII EDYCJI ŚLĄSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II D liceum
JAKUB WIATEREK zdobył tytuł laureata Śląskiego Konkursu Matematycznego.

Uczniowie licealnych klas politechnicznych
KAMIL FELKEL II A, SZYMON GORCZYCA I A, PAWEŁ PENDZIAŁEK II A - wyróżnienie.

Uczeń klasy 3c gimnazjum
KRZYSZTOF WITKOWSKI - wyróżnienie.

Śląski Konkurs Matematyczny jest konkursem powołanym i organizowanym przez Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, upowszechnianie wiedzy matematycznej, umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności i wychowywanie młodzieży w duchu szacunku dla nauki.

Dnia 5 maja 2016 r. na Uniwersytecie Śląskim odbyło się uroczyste zakończenie Śląskiego Konkursu Matematycznego. W czasie uroczystości Pani Anna Szczepanek - doktorantka w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego - wygłosiła wykład pt. Twierdzenia o kojarzeniu małżeństw. Referat dotyczył dwóch zagadnień, które można zobrazować za pomocą modelu kojarzenia małżeństw - twierdzenie Halla oraz algorytm Gale'a-Shapleya.

Gratulujemy!

Slaski Konkurs Matematyczny