UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W WARSZTATACH Z ARCHITEKTURY

zdjęcie 1

21 marca na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kościuszki 17 w Gliwicach w ramach preorientacji zawodowej grupa uczniów z klasy 2d gimnazjum uczestniczyła w profesjonalnych warsztatach z architektury. Zajęcia zorganizowano przy współpracy Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z Miejską Biblioteką i Zespołem Szkolnych Doradców Zawodowych w Gliwicach.

zdjęcie 2

Młodzież wysłuchała ciekawego wykładu wygłoszonego przez Panią profesor Magdalenę Żmudzińską-Nowak na temat zmieniającej się architektury Gliwic na przestrzeni wieków.

zdjęcie 3 zdjęcie 4

Uczniowie mieli też okazję przy pomocy cennych wskazówek studentów wykonać makietę gliwickiego Rynku.

zdjęcie 5

Efektem wspólnej pracy naszych uczniów wraz z uczniami gliwickich gimnazjów jest oryginalna miniatura przestrzenna, którą można podziwiać w czytelni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

zdjęcie 6

Być może tego typu forma przybliżenia zawodu architekta przyczyni się do wykonywania tego zawodu przez gimnazjalistów w przyszłości.