Umowa na budowę hali sportowej i budynku dydaktycznego wraz z zagospodarowaniem terenu szkoły podpisana!!!

Dzień 23 września 2019 r. na pewno przejdzie do szczególnych dni w historii szkoły. W tym dniu została podpisana umowa na realizację zadania: „Rozbudowa I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach”.

Umowę podpisali:

w imieniu Prezydenta Miasta Gliwice - dyrektor szkoły Adam Sarkowicz

oraz w imieniu konsorcjum firm – firmy Interhall Sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach – pełnomocnik Zarządu pan Józef Oleś oraz firmy Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie – prezes Zarządu pan Kazimierz Zagórski.

W ramach inwestycji przy naszej szkole powstanie nowa hala sportowa, nowy trzypiętrowy budynek dydaktyczny i boiska ze sztuczną nawierzchnią. Teren wokół szkoły zostanie również zmodernizowany.

Nowa hala zostanie wybudowane w miejscu wchodzącego w skład kompleksu szkolnego wolnostojącego budynku przy ul. Konarskiego. Pomieści salę do  rozgrywek piłki ręcznej z trybunami na 150 osób, a także zaplecze – szatnie i magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt będzie mierzył około 13 metrów wysokości.

Przy hali, od strony Politechniki Śląskiej, wybudowany zostanie trzypiętrowy budynek dydaktyczny o powierzchni ponad 2 tys. m2. Znajdą się tam nowoczesne pracownie: biologiczne, chemiczne i fizyczne oraz 3 sale wykładowe.

Teren pomiędzy nowymi obiektami a głównym budynkiem szkoły także zmieni swoje oblicze. Zmodernizowany zostanie parking i zieleniec, powstanie wiata rowerowa.

Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2021 roku.