Uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej Władysława Suleckiego

7 października uczniowie klas humanistycznych naszej szkoły opieką pani prof. Doroty Majewskiej oraz prof. Magdaleny Koniczek uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconejWładysławowi Suleckiemu. Był to gliwicki górnik, który swoim bohaterstwem i odwagą stał się wzorem oporu wobec władzy komunistycznej Polski Ludowej.
Uroczystość odbyła się na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego „Gliwice”, czyli ówczesnego miejsca pracy Suleckiego.
Uroczystość odsłonięcia tablicy poprzedził panel dyskusyjny. Była to wspaniała lekcja historii, z udziałem jej twórców, wśród nich byli między innymi: Henryk Wujec – działacz opozycyjny w okresie Polski Ludowej, doradca Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego;
Józef Śreniowski - również działacz opozycji demokratycznej;
dr Jarosława Nei – Dyrektor Muzeum w Gliwicach oraz
Regina Kowolik – córka Władysława Suleckiego.