VI edycja konkursu „Poznaj Polskę” już za nami!

We wtorek, 11 grudnia odbyła się w naszej szkole VI edycja konkursu „Poznaj Polskę”. Tym razem uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi zróżnicowania przyrodniczego i wykorzystania gospodarczego gór Polski. Konkurs uatrakcyjniła prelekcja pana Pawła Cukrowskiego, redaktora czasopisma „Poznaj Swój Kraj”, pod którego patronatem odbywa się corocznie konkurs. Opowiedział on zebranym uczniom i ich nauczycielom o swoich wyprawach rowerowych po Polsce i Europie.

W tym roku konkurs odbył się po raz pierwszy w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas gimnazjalnych i podstawowych zwyciężył Michał Baimczyk z SP 6 w Gliwicach. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie: Krzysztof Białas (3 klasa gimnazjum w I LO Gliwice), Dominik Wach (Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Zabrzu) i Paweł Flieger (SP 6).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyniki wyglądają następująco: I miejsce - Michał Jańta (V LO Gliwice), II miejsce – Julia Nyga (I LO Gliwice), III miejsce - Kornelia Kalinowska (I LO Gliwice), IV miejsce – Paulina Rajca (Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Zabrzu).

Zwycięzcom gratulujemy!