Wycieczka do elektrowni Porąbka-Żaroraz oraz Muzeum Browaru Żywiec

W sobotę 1 kwietnia 2017 r. grupa geografii i ekonomii z klasy 2D liceum wybrała się pod kierownictwem prof. Aleksandry Staniek i Zofii Dembowskiej na wycieczkę edukacyjną do elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka-Żar oraz do Muzeum Browaru Żywiec. W elektrowni uczniowie poznali wiele ciekawych faktów na temat produkcji energii z wody, mieli możliwość zwiedzenia obiektu, znajdującego się we wnętrzu góry Żar, jak również przekonali się, jak istotne są inwestycje w ten obszar gospodarki. Następnie grupa udała się do Muzeum Browaru, założonego w 1856 roku. Część browaru przekształcona została w interaktywne muzeum, co jest wspaniałym przykładem rewitalizacji i modernizacji budynków poprzemysłowych. Wycieczka umożliwiła uczniom poznanie w praktyce treści zawartych w podstawie programowej.

20170401_105159