Wyjazd do Meppen

Wymiana młodzieży ze szkołą partnerską  Gymnasium Marianum w Meppen/Niemcy

1

W dniach 25.03 – 01.04.2017 odbyła się polsko – niemiecka wymiana. Nasi uczniowie odwiedzili goszczonych w pazdzierniku uczniów z Gimnasium Marianum z Meppen w Niemczech. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo spokojną okolicę urokliwego miasteczka Meppen, cieszyliśmy oczy jeziorami, a co poniektórzy odwiedzili niedaleką Holandię. Tydzień przebiegł bardzo intensywnie, cały czas coś się działo, a rozpoczęliśmy go od uciech kulinarnych biorąc udział w warsztatach cukierniczych w Geese w firmie „Coppenrath”.

2

Kolejny dzień spędziliśmy odkrywając ciekawostki „Universum” w Bremen, a później spędzaliśmy czas wolny w tym pięknym mieście.

3

Zawitaliśmy również nad Morze Północne gdzie odwiedziliśmy Seehundaufzuchstation oraz przechadzaliśmy się uliczkami nadmorskiego miasteczka

4

Nie zabrakło również tła historycznego, zwiedzaliśmy obóz koncentracyjny w Esterwegen oraz stocznie w Pappenburgu.

5

Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych.

6

Wymiana pozwoliła nam poznać  i zintegrować się z rówieśnikami z Niemiec , a czasem pomogła przemóc własną wewnętrzną barierę językową. Pełni nadziei czekamy na kolejne lata współpracy przy tym projekcie wymiany.

Projekt dofinansowała „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”.

7

Organizacją wymiany zajmowały się panie: Karina Barcz i Katarzyna Cieśla-Obermajer.

Uczniowie, którzy zainteresowani są udziałem w kolejnym projekcie wymiany uczniowskiej z partnerską szkołą Gymnasium Marianum w Meppen/Niemcy mogą zgłaszać się do:

pani Barcz i do pani Cieśli-Obermajer.

Tekst: Paulina Nadziakiewicz