Wykład prof. Leszka Balcerowicza

W dniu 28 listopada br. uczniowie grupy prawniczo- ekonomicznej z kl. II D LO pod opieką pani prof. Doroty Majewskiej ramach lekcji WOS-u wzięli udział wykładzie byłego wicepremiera i ministra finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego - prof. Leszka Balcerowicza, pt: „Polska gospodarka po 1989 roku i jej perspektywy”.
Wykład dotyczył przemian gospodarczych w Polsce po 1989 roku. Pan Profesor, opowiadał o istocie polskiej gospodarki, na tle światowym oraz europejskim. Podkreślał pozytywne i błędne zmiany systemu gospodarczego oraz określił perspektywy polskiej gospodarki na najbliższe lata. Po zakończonym wykładzie rozpoczęła się dyskusja, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Mieli oni możliwość usłyszeć odpowiedzi na wiele pytań, min: Dlaczego socjalizm musiał upaść? Jak przebiegały w Polsce przemiany ustrojowe zapoczątkowane 25 lat temu? Jakie wyzwania stoją dzisiaj przed polską gospodarką?

Wykład prof. Leszka BalcerowiczaWykład prof. Leszka Balcerowicza2