Wykłady w ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach

Dnia 4 stycznia 2023 roku, w trakcie 4 i 5 lekcji, w starej sali gimnastycznej naszego liceum, klasy trzecie uczestniczyły w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie wysłuchali dwóch ciekawych prelekcji: dr hab. prof. UE Ewy Wandy Maruszewskiej pt. „Czy można słonia umieścić w w raporcie finansowym” oraz wykładu mgr Macieja Tuszkiewicza pt. „Sprawozdania finansowe - z czym to się je i jak je strawić”.

Na długiej przerwie zainteresowani uczniowie mogli podejść do stoiska promującego Uniwersytet i dokładniej zapoznać się z jego bogatą ofertą edukacyjną oraz zadać szereg pytań dotyczących kierunków, zajęć dodatkowych, możliwości wyjazdów czy pracy w trakcie i po zakończeniu studiów. Wykłady, warsztaty prowadzone w naszej szkole przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbywają się w ramach podpisanej w marcu 2020 roku umowy o współpracy.