Wymiana młodzieży ze szkołą partnerską Gymnasium Marianum w Meppen, Niemcy

PrintTegoroczna wymiana była bardzo ciekawym doświadczeniem. Przyjechali do nas uczniowie z Gymnasium Marianum w Meppen, którzy zamieszkali w naszych domach i brali z nami udział w wielu interesujących zajęciach. Poznawaliśmy Gliwice w formie gry miejskiej oraz wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych.  Mieliśmy szansę zintegrować się dzięki wspólnej wycieczce do Wisły i Krakowa. Podczas wycieczki mogliśmy lepiej poznać kulturę i zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów. Graliśmy wspólnie w siatkówkę i bilard oraz rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach naszych kultur. Mogliśmy także doskonalić nasze umiejętności w zakresie języka niemieckiego i angielskiego.

Po tym bardzo udanym tygodniu pozostaje nam tylko czekać na drugą część wymiany, kiedy to my udamy się do Niemiec. Z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego spotkania z naszymi niemieckimi przyjaciółmi.

Dziękujemy Pani Katarzynie Cieśli-Obermajer oraz Pani Karinie Barcz za zorganizowanie piątej już wymiany z uczniami i nauczycielami ze szkoły w Meppen.

Dziękujemy też Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży za dofinansowanie naszego projektu.

Uczniowie, którzy zainteresowani są udziałem w kolejnym projekcie wymiany uczniowskiej z partnerską szkołą Gymnasium Marianum w Meppen, Niemcy mogą zgłaszać się do Pani K. Cieśli-Obermajer oraz Pani K. Barcz.

IMG_20170906_130009 (1) IMG_20170905_104133 IMG_20170907_132830 IMG_20170907_133502