Wyniki etapu okręgowego 41. OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

20170401_105159-370x209W dniu 12. stycznia nasi licealiści zmagali się z pisemną częścią etapu okręgowego 41. Olimpiady Języka Niemieckiego. Do etapu ustnego dostało się troje uczniów: Lars Kawczyk z klasy III D, Oliwia Gil z IIA oraz Paulina Konieczny z IID, a dokładnie miesiąc później, tj. 12. lutego reprezentowali naszą szkołę w części ustnej etapu okręgowego. Ich wypowiedzi dotyczyły życia codziennego, wybranych pozycji literatury niemieckiej oraz szczegółowych zagadnień z geografii, polityki, zjawisk kulturowych i bieżących wydarzeń społecznych w krajach niemieckojęzycznych. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli odpowiednio 120., 131. i 146. miejsce w skali ogólnokrajowej. Opiekunami uczniów są p. A. Grzesik oraz p. K. Cybul. Gratulujemy!