XV Gliwicka Gala Młodych Talentów “Zwiastuny” 2020-2021

23 czerwca w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbyła się XV Gliwicka Gala Młodych Talentów "Zwiastuny" pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Tegoroczna edycja łączyła sukcesy artystyczne uczniów zdobyte w roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021, gdyż z powodu pandemii ubiegłoroczna gala była odwołana. Uroczystość zgromadziła liczną reprezentację uczniów I LO Dwujęzycznego, którzy osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Z rąk Prezydenta Miasta Gliwice, pana Adama Neumanna, otrzymali oni statuetki oraz dyplomy.
Naszym artystom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Poniżej przypominamy listę osiągnięć, które dały nominację do "Zwiastunów":

Ina Jelińska, podopieczna p. Tatiany Machi

3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Milena Czaja, podopieczna p. Doroty Majewskiej

3 miejsce w Konkursie

“Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.

Szlakiem Marszów Śmierci z KL Auschwitz – styczeń 1945r. (kategoria krótka forma literacka)

Julia Budzisz, Jakub Cerak, Emilia Grabowska, Łukasz Hartowicz, Agata Łazor, Katarzyna Pilc, Tymon Szajner - uczniowie p. Andrzeja Kozubowskiego

3 miejsce w Konkursie Fotograficznym "Sto lat temu na Śląsku"

Natalia Hetman, uczennica p. Tomasza Pyzika

2 miejsce w XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Liryczne Jasło" (kategoria opowiadania)

Adam Drewko, uczeń p. Tomasza Pyzika

1 miejsce w Konkursie

“Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.

Szlakiem Marszów Śmierci z KL Auschwitz – styczeń 1945r. (kategoria wiersz)

Daria Luszawska, uczennica p. Tomasza Pyzika

2 miejsce w kategorii proza w XVIII powiatowym konkursie literackim "Na skrzydłach wyobraźni"

Amelia Trzaska, uczennica p. Tomasza Pyzika