Z wizytą w Europa Universität Frankfurt/Oder i Berlinie

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dniach 19.10.2016 – 21.10.2016 w wycieczce do Frankfurtu nad Odrą i Berlina.
Podczas pobytu we Frankfurcie braliśmy udział w Dniu Otwartym i zapoznaliśmy się z zasadami studiowania w Niemczech oraz kierunkami, jakie można studiować na Viadrinie. Są to ekonomia, prawo i kulturoznawstwo. Uczelnia współpracuje dodatkowo z Collegium Polonicum, którego siedziba mieści się w Słubicach i które podlega pod Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W trakcie wizyty w Berlinie poznaliśmy historię, główne zabytki miasta oraz zwiedziliśmy Muzeum Pergamonu (Pergamonmuseum).
Pogoda i humory nam dopisały, tak więc wyjazd uważamy za bardzo udany. Wyjazd organizowali pani Beata Jakubowska-Kowol oraz pan Krzysztof Cybul.