Zdobyli drukarkę 3D!

20 października 2018 roku trójka naszych uczniów odebrała w Warszawie drukarkę 3D “Skriware 2” - nagrodę w konkursie “Fajne Granty” organizowanym przez fundację Coder Dojo i T-Mobile. Aby wziąć udział, należało przygotować projekt, który wykorzysta technologię druku 3D w edukacji. Uczniowie klasy 1e: Filip Buława, Piotr Domanowski i Marcin Hnat przygotowali projekt pt. CPS czyli Custom Printed Submarine, który będą realizować przez następne 3 miesiące. Projekt zakłada zaprojektowanie, wydrukowanie i złożenie zdalnie sterowanego drona, mającego możliwość zwinnego poruszania się pod powierzchnią wody.

W ramach projektu przewidziane są także warsztaty dla uczniów z druku 3D, modelowania i wszelkich innych aspektów produkcji drona podwodnego CPS. Więcej informacji wkrótce.

Tymczasem gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.