FILM PROMOCYJNY W WYKONANIU UCZNIÓW I B

W ostatnich tygodniach nauki grupa ambitnych i zdolnych uczniów z klasy I B liceum (klasa matematyczno-przyrodnicza) przygotowała jedno z najbardziej efektownych doświadczeń  z fizyki: tubę Rubensa. Do stalowej rury perforowanej w górnej części został wpuszczony gaz z butli turystycznej. Po zapaleniu gazu i przyłożeniu do rury głośnika emitującego fale dźwiękowe o określonej częstotliwości ukazał się obraz fali stojącej. W strzałkach fali płomienie były wyższe, natomiast w węzłach - niższe. Wszystko za sprawą fali ciśnienia wewnątrz rury.

Przyrząd posłużył uczniom do nakręcenia filmu promującego innowację pedagogiczną "Zintegrowane nauczanie przedmiotów przyrodniczych i matematyki" (klasa matematyczno-przyrodnicza). Wszystkich obecnych uczniów, jak i kandydatów do I LO, zapraszamy do obejrzenia filmu.