Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów

W sobotę 10 października 2015 r. obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Członkowie Szkolne Koła Wolontariatu tradycyjnie zasadzili na Skwerze Dobrych Uczynków cebulki żonkili – kwiatów symbolizujących triumf miłości i życia nad śmiercią. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać je wiosną, w corocznej akcji „Żonkil” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dostarczyli cebulki, a w szczególności członkom Koła, którzy zadbali o nasz skwer oraz zasadzili kwiaty: Katarzynie Kędziorczyk, Bartoszowi Kamykowi, Milenie Tomaszek, Bartoszowi Behrendtowi z klasy 3c, Weronice Niedźwiedź z klasy IID, Krzysztofowi Oliwie, Judycie Wojtali z klasy ID, Mai Matuszewskiej, Natalii Nitarskiej z klasy IA oraz Agacie Jeleniewicz z klasy IIID. Za upamiętnienie akcji dziękuję Joannie Adamarek oraz Agnieszce Klosce z klasy IIID, a za fachową pomoc pani Krystynie Szwugier oraz panu Wojciechowi Winiarskiemu.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Joanna Olesińska