“To chyba najpiękniejsza adopcja ❤. Dziękuję.”

Po raz pierwszy w historii I LO i najprawdopodobniej w dziesięcioletniej działalności Fundacji Ducha Leona społeczność szkolna zaadoptowała wirtualnie PSA!
Po ustaleniach z Przedstawicielami klas, którzy konsultowali pomysł z pozostałymi Uczniami oraz z Wychowawcami, Nauczycielami i Pracownikami podjęliśmy decyzję, że przez najbliższy rok będziemy towarzyszyć w utrzymaniu Erli, podopiecznej Fundacji Ducha Leona, wpłacając co miesiąc kwotę pozyskanych pieniędzy.
Mieliśmy trudność, aby z pośród wszystkich podopiecznych Fundacji wybrać tego JEDNEGO. Każdy PIES jest wyjątkowy i ma również taką historię życia.
Nasz wybór ostatecznie został podjęty i ERLA stała się "Naszą adopcyjną wirtualnie Psiną".
Jesteśmy mocno poruszeni historią Erli i pozostałych podopiecznych Fundacji Ducha Leona.
DRAMATYCZNE DOŚWIADCZENIA ZWIERZĄT dla nas wszystkich są wyzwaniem do pokornego rozumienia świata zwierząt, aktywnym wyrażeniem sprzeciwu wobec przemocy i okrucieństwa oraz złego traktowania. Chcemy uczyć się odpowiedzialności za podejmowane decyzje i świadomości potrzeb innych istot oraz praktykować wzajemny szacunek i współistnienie.

List:
"Droga Erlu,
wiele przeżyłaś w swoim życiu, sporo przykrości zadali Ci ludzie. Chcielibyśmy docenić Twoją wielką wolę życia, dzięki której udało Ci się przetrwać w bardzo ciężkich warunkach. Byłaś niedożywiona, w opłakanym stanie zostałaś znaleziona na ogródkach działkowych, po czym wreszcie trafiłaś do Fundacji Ducha Leona, która stała się Twoim nowym, lepszym domem, gdzie w końcu zaznałaś miłości od ludzi. Pomimo tego, co wycierpiałaś, pozostałaś otwarta na ludzi, silna, pewna siebie i niezależna. Twoja charyzma sprawia, że jesteś autorytetem dla innych młodszych psiaków, które chętnie za Tobą podążają. Twoja historia i wola życia nas urzekła, dlatego chcemy Ci pomóc i dbać o to, żebyś miała wszystko, co najlepsze. Doceniamy również pracę Twoich ukochanych Opiekunów z Fundacji Ducha Leona, w szczególności Pani Sylwii Najsztub, którzy codziennie dbają o Twoje samopoczucie, wkładając w to całe swoje serce. Za to chcemy im serdecznie podziękować.
Uczniowie, Wolontariusze i Nauczyciele oraz Pracownicy
I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach"

LIST DO ERLI