JESTEŚMY AUTORYZOWANĄ SZKOŁĄ MYP (MIDDLE YEARS PROGRAMME)!

Z ogromną satysfakcją prezentujemy certyfikat oraz informujemy, że w dniu 27 stycznia 2017 roku otrzymaliśmy autoryzację International Baccalaureate Organization (IBO) do prowadzenia Międzynarodowego Programu Gimnazjalnego (Middle Years Programme - MYP) w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w Gliwicach, wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 10 w Gliwicach. 

Dziękujemy władzom miasta Gliwice za wspieranie naszych działań i wiarę w sukces!
Dziękujemy wszystkim, przede wszystkim naszym Nauczycielom, którzy swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczynili się do pomyślnego zakończenia procesu.  

Jesteśmy pierwszą publiczną szkołą w woj. śląskim i Polsce południowej, która otrzymała autoryzację MYP i tym samym oferuje dwa programy międzynarodowe nadzorowane przez IBO w Genewie - MYP dla uczniów Gimnazjum nr 14 oraz Program Dyplomowy dla uczniów I LO w Gliwicach. W przyszłości oba programy będą realizowane w I LO Dwujęzycznym im. E. Dembowskiego w Gliwicach (MYP – klasy 1 i 2, DP – klasy 3 i 4). Nasza Szkoła dołączyła do dwóch renomowanych szkół publicznych w Polsce o podobnym statusie (oferujących 2 programy Matury Międzynarodowej): III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni oraz XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z programem MYP:

http://www.ibo.org/programmes/middle-years-programme/

http://www.lo1.gliwice.pl/ib/middle-years-program/what-is-myp/

myp LOGO

Certificate of Authorization MYP - ZSO Nr 10 Gliwice-1